fbpx
Ακολουθήστε μας

ΕΚΑΣΚ ΥΠΟΔΟΜΕΣ

Το πανόραμα στα πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΚ

Μόλις μία νίκη σε 7 αγώνες μέτρησαν οι Ρεθυμνιώτικες ομάδες μπάσκετ στα πρωταθλήματα υποδομών της ΕΚΑΣΚ.

Οι Έφηβοι του Ρεθύμνου BC δεν τα κατάφεραν απέναντι στο αήττητο Ηράκλειο, χάνοντας με 64-31, αλλά παραμένοντας στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Οι Έφηβοι Β’ της Ακαδημίας γνώρισαν ακόμα μία ήττα, όπως και οι Παίδες Β’ του ίδιου συλλόγου, οι οποίοι διατηρήθηκαν στην 2η θέση. Από την άλλη, οι Παίδες Β’ του Ρεθύμνου BC κέρδισαν με 57-45 τον ΟΦΣΧ2, ενώ οι Παίδες Α’ έχασαν με 64-47 από τον Εργοτέλη. Ακόμα, οι Νεάνιδες και οι Κορασίδες του Αρκαδίου ηττήθηκαν αμφότερες από τον ΟΑΧ και τον Ηρόδοτο, αντίστοιχα. 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Ηράκλειο – Ρέθυμνο BC 64-31
Τα δεκάλεπτα: 11-3, 17-8, 18-11, 18-9.
Ρέθυμνο BC (Κούμουλος): Πολυχρονάκης, Πανταγιάς, Τσαχάκης 7, Πετράκης, Κωνσταντινίδης 10 (1), Σιορέμ Κουνδουράκης 2, Νελντί 2, Γκιουλέας 10, Απανωμεριτάκης, Μπιτζέκου, Σπυρόπουλος.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (12η)
Ηράκλειο – Ρέθυμνο BC 64-31
Κύδων – ΟΑΧ 68-41
ΟΦΗ – ΑΟΚΧ 73-106
Ηρόδοτος – Ανδρογέας 52-69
Ρεπό: Εργοτέλης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ηράκλειο 22 11-0
2. AOKX 16 6-4
-. Κύδων    16     6-4
-. Ρέθυμνο BC     16     6-4
-. Εργοτέλης        16     7-2
6. Ανδρογέας 13 4-5
7. ΟΦΗ      11     2-7
-. Ηρόδοτος         11     1-9
-. ΟΑΧ       11     1-9

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Ακαδημία Ρεθύμνου – Ηράκλειο 29-79
Τα δεκάλεπτα: 8-17, 12-43, 21-59, 29-79.
Ακαδημία Ρ. ( Καίσαρης): Καψαλάκης, Κατράκης 5, Θεοδωρής 2, Κεραμιανάκης, Ταταράκης, Γεραναστάσης 2, Καλογεράκης 5, Ξενίδης 12(2), Χανιωτάκης, Μακρογιάννης 1, Σαμιώτης, Σκανδαλάκης 2.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (Εξ αναβολής 8η)
Ακαδημία Ρεθύμνου – Ηράκλειο2 29-79
Εργοτέλης2 – Ακρωτήρι 58-92
Ρεπό: Κύδων2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ηράκλειο2 16 8-0
2. Ακρωτήρι        14     6-2
3. Ακαδημία        10     2-6
4. Κύδων2 9 2-5
5. Εργοτέλης2 9       2-5 1μ.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)
ΟΑΧ – ΟΚΑ Αρκάδι 51-31
Ανδρογέας – Ηρόδοτος 60-46
Ρεπό: Εργοτέλης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ    Β.      Ν-Η
1. Ανδρογέας 10 5-0
2. ΟΑΧ 9 4-1
3. Ηρόδοτος 7 2-3
4. Αρκάδι 5 1-3
5. Εργοτέλης 4 0-4

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Εργοτέλης – Ρέθυμνο BC 64-47
Τα δεκάλεπτα: 15-11, 30-25, 48-35, 64-47.
Ρέθυμνο BC (Δ. Τσαρουχάς): Γεωργουλάκης, Σπανουδάκης, Χούλης 5(1), Μαρκουλάκης, Πασπαράκης 16(1), Μακρής, Κουρέλης, Ζυμβραγουδάκης 18(4), Ανυφαντάκης 1, Βουρβαχάκης, Πρίφτη 7, Αραμπατζόγλου.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (12η)
Εργοτέλης – Ρέθυμνο BC 64-47
ΟΦΗ – Ανδρογέας 68-63
Κύδων – ΟΑΧ 59-45
Ιεράπετρα – Ακρωτήρι 46-32
Ηρόδοτος – Ηράκλειο (17/1)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Κύδων 21 10-1
2. Ηράκλειο 19 9-1
-. Εργοτέλης        19     8-3
-. ΟΦΗ       19     8-3
5. Ηρόδοτος 16 6-4
-. Ανδρογέας       16     5-6
7. ΟΑΧ      14     3-8
8. Ιεράπετρα 15 4-7
9. Ρέθυμνο BC    12     1-10
10. Ακρωτήρι      11     0-11

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Ρέθυμνο BC2 – ΟΦΣΧ2 57-45
Τα δεκάλεπτα: 16-09, 30-20, 47-25, 57-45.
Ρέθυμνο BC2 (Α. Νταλιάνης): Παπαδογιαννάκης 7, Γκογκίτσας 15(1), Χατζηγιαννάκης 9, Κορνιλάκης, Παπαδογιαννάκης 8(1), Ψαθάκης 4, Ροδινός, Γεωργουλάκης 2, Παπαδογιάννης 6, Λελεδάκης 6, Πολιτάκης, Παπαδόπουλος.

ΑΟΚΧ – Ακαδημία Ρεθύμνου 57-54
Τα δεκάλεπτα: 19-13, 35-24, 52-40, 57-54.
Ακαδημία Ρεθύμνου (Καίσαρης): Καψαλάκης 7(1), Δεβεράκης, Θεοδωρής 15(1), Χανιωτάκης 14(1), Σηφακάκης, Λιουδάκης, Γεραναστάσης 10(1), Σαμιώτης 8, Γιοβάνοβιτς.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (12η)
ΑΟΚΧ – Ακαδημία Ρεθύμνου 57-54
Ρέθυμνο BC2 – ΟΦΣΧ2 57-45
Ηράκλειο2 – Χανιά BC 36-34
ΟΦΗ2 – ΟΦΣΧ 52-51
Ρεπό: ΟΑΧ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ηράκλειο2 19 8-3
2. Ακαδημία 17 7-3
3. ΟΦΗ2 17 7-3 
-. ΑΟΚΧ    17     8-1
5. Χανιά BC 14 4-6
-. ΟΦΣΧ    14     4-6
-. Ρέθυμνο BC2   14     4-6
8. ΟΑΧ      11     2-7
9. ΟΦΣΧ2  9       0-9

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η)
ΟΚΑ Αρκάδι – Ηρόδοτος 24-30
ΟΑΧ – ΟΑΧ2 77-16
Εργοτέλης – Ιεράπετρα 61-37
Ρεπό: Ανδρογέας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ    Β.      ΑΓ.
1. ΟΑΧ 14 7-0
-. Ηρόδοτος         14     6-2
3. Εργοτέλης 13 5-3
4. Ανδρογέας 12 5-2
5. Αρκάδι 11 3-5
6. Ιεράπετρα 9 1-7
7. ΟΑΧ2 7 0-7

Σχόλια
Advertisement

Περισσότερα ΕΚΑΣΚ ΥΠΟΔΟΜΕΣ