fbpx
Ακολουθήστε μας

Β΄ ΕΘΝΙΚΗ

Πρώτη νίκη των Γυναικών του Αρκαδίου – Όλα τα αποτελέσματα στην ΕΣΠΕΚ

Την πρώτη επιτυχία στο πρωτάθλημα Γυναικών της ΕΣΠΕΚ κατέγραψε το ΟΚΑ Αρκάδι, κερδίζοντας με 3-1 σετ το Ακρωτήρι εκτός έδρας.

Η ομάδα του Μ. Αντωνάκη κατάφερε να πάρει το πρώτο «τρίποντο» της σεζόν με 15-25, 25-22, 16-25 και 22-25. Επίσης, με νίκη συνέχισαν και οι Παίδες του Ν. ΟΠΕΡ με 3-1 σετ επί της ΓΕ Ιεράπετρας, πλησιάζοντας την πρώτη τριάδα. Ακόμα, οι Παμπαίδες και οι Παγκορασίδες του Αρκαδίου κέρδισαν τη Μεσσαρά (3-0) και τον Κύδωνα2 (3-1), αντίστοιχα, ενώ οι Κορασίδες Α’ ηττήθηκαν από τον ΣΦΠΧ και οι Παγκορασίδες Α’ του Ν. ΟΠΕΡ από το Ακρωτήρι.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Ακρωτήρι – Αρκάδι 1-3
Τα σετ: 15-25, 25-22, 16-25, 22-25.
ΟΚΑ Αρκάδι (Μ. Αντωνάκης): Τζάρι, Γιαννουλάκη, Μπαλή, Μπαροτσάκη, Σταυρουλάκη Μ., Ξεκαλάκη, Παπανίκου, Βενιανάκη, Χατζηορφανού, Μελισσουργού.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (8η)
Ακρωτήρι – ΟΚΑ Αρκάδι 1-3
ΣΦΠΧ – ΟΦΗ 1-3
Ρεπό: Κύδων

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ    Β.      Ν-Η
1. Κύδων   15     5-1
-. ΟΦΗ       15     5-1
3. ΣΦΠΧ    12     4-3
4. Ακρωτήρι        3       1-5
-. Αρκάδι   3       1-6

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ
Ν. ΟΠΕΡ – ΓΕΙ 3-1
Ν. ΟΠΕΡ (Ν. Τσαπάκης): Βουτσάς Γιώργος, Βουτσάς Γρηγόρης, Γαλλιάκης Ι., Γεωργιάδης, Δαφέρμος, Λίτινας, Μαραμένος, Περβολιανάκης, Ρογδάκης.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (7η)
Ν. ΟΠΕΡ – ΓΕΙ 3-1
ΣΦΠΧ – ΓΕΗ 0-3
ΟΚΑ Αρκάδι – ΟΦΗ (αναβλήθηκε)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ    Β.      Ν-Η
1. ΓΕΗ       21     7-0
2. Αρκάδι   12     4-1
-. ΣΦΠΧ    12     4-3
4. Ν. ΟΠΕΡ         9       3-4
5. ΓΕΙ         3       1-6
6. ΟΦΗ      0       0-5

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΟΚΑ Αρκάδι – ΣΦΠΧ 1-3
Τα σετ: 30-28, 20-25, 18-25, 20-25.
ΟΚΑ Αρκάδι (Αντωνάκης – Σταυρουλάκης): Σταυρουλάκη Λ., Σταυρουλάκη Μ., Ξεκαλάκη, Παπανίκου, Βενιανάκη, Χατζηορφανού, Μελισσουργού, Πλουσή, Γιουλούντα, Κυδωνάκη, Τζάρι, Γαλανάκη, Κουκάκη.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)
ΟΚΑ Αρκάδι – ΣΦΠΧ 1-3
Κύδων – Σούδα 3-0
Αετός – Ακρωτήρι 0-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ    Β.      Ν-Η
1. Κύδων   13     5-0
-. Ακρωτήρι        13     4-1
3. ΣΦΠΧ    10     3-2
4. Αρκάδι   6       2-3
5. Σούδα    3       1-4
6. Αετός     0       0-4

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
ΟΚΑ Αρκάδι – Μεσσαρά 3-0
Τα σετ: 25-11, 25-18, 25-18.
ΟΚΑ Αρκάδι (Π. Χαραλαμπίδης): Δραμιτινός Γ., Ζώτο Χρ., Λισίτσκας Π., Παπαδάκης Εμ., Γιορταμάκης Εμ., Κωνσταντινίδης Αντ., Παχάκης Ν., Γουνάκης Μ., Μπιστόλας Ν., Τσίγκας Αρ., Παπανίκος Γ.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η)
ΟΚΑ Αρκάδι – Μεσσαρά 3-1
ΓΕΗ1 – ΣΦΠΧ 3-0
ΓΕΙ – ΟΦΗ (αναβλήθηκε)
Ρεπό: ΓΕΗ2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ    Β.      Ν-Η
1. Αρκάδι   9       3-0
-. ΓΕΗ1      9       3-0
3. Μεσσαρά        3       1-1
4. ΓΕΙ         0       0-1
-. ΟΦΗ       0       0-1
-. ΣΦΠΧ    0       0-2
-. ΓΕΗ2      0       0-2

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’
Ακρωτήρι – Ν. ΟΠΕΡ 3-0
Τα σετ: 25-19, 25-19, 25-12.
Ν. ΟΠΕΡ (Θ. Μαρούλης): Σταμνά, Αλυγιζάκη, Παλαφούτη, Στυλιανουδάκη, Τζουρμπάκη, Δαμανάκη, Μαυράκη (λ), Τζαγκαράκη (λ), Λίτινα, Παρασκάκη, Σοφουλάκη, Σαριδάκη, Σταυριδάκη.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η)
Ακρωτήρι – Ν. ΟΠΕΡ 3-0
ΣΦΠΧ – Σούδα (αναβλήθηκε)
Κύδων – Άνεμος 3-0
Ρεπό: Αετός

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Κύδων 5 2-0
2. ΣΦΠΧ 3 1-0
-. Σούδα     3       1-0
-. Ακρωτήρι        3       1-1
5. Ν. ΟΠΕΡ 1 0-2
6. Αετός 0 0-1
-. Άνεμος   0       0-2

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η)
ΟΚΑ Αρκάδι2 – Κύδων2 3-1
ΟΠΑ – Σούδα2 1-3
Άνεμος2 – Ν. ΟΠΕΡ2 (αναβλήθηκε)
Ρεπό: Ακρωτήρι

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Αρκάδι2 3 1-0
-. Ακρωτήρι        3       1-0
-. Σούδα2   3       1-0
4. ΟΠΑ 0 0-1
-. Κύδων2  0       0-1
-. Άνεμος2 0       0-1
-. Ν. ΟΠΕΡ2       0       0-0

Σχόλια
Advertisement

Περισσότερα Β΄ ΕΘΝΙΚΗ