fbpx
Ακολουθήστε μας

Κολυμβηση

Τίμησε την ιστορία του ο ΝΟΡ (photos)

Έπειτα από την… εποχή του κορωνοϊού και των απαγορεύσεων, ο Ναυτικός Όμιλος Ρεθύμνου είχε την ευκαιρία να γιορτάσει με λαμπρότητα την έλευση του νέου έτους.

Το κέντρο «Άστρο» έζησε στιγμές του ένδοξου παρελθόντος, με πλήθος φίλων, γονέων, αθλητών-τριών και προπονητών κολύμβησης και πόλο του ΝΟΡ να συρρέουν για να γιορτάσουν το 2023 και να κόψουν την καθιερωμένη Πρωτοχρονιάτικη πίτα. Φυσικά, ΝΟΡ και βραβεύσεις… πάνε πακέτο, με τις επιτυχίες να είναι πολλές και οι διακριθέντες ακόμα περισσότεροι, ζώντας ξανά τις σπουδαίες στιγμές του Συλλόγου, της τελευταίας 3ετίας. Άλλωστε, είναι πολλοί εκείνοι που έχουν καταφέρει να ξεχωρίσουν Πανελληνίως (από παγκορασίδες – παμπαίδες ως και masters), με τη «χρυσή φουρνιά» της κολυμβητικής ομάδας του Στέφανου Κατσιλιάνου να κατακτά δεκάδες Πανελλήνια μετάλλια και να ανεβαίνουν για να τιμηθούν ξανά για τα… άρθρα τους στις «χρυσές σελίδες» του Ρεθυμνιώτικου συλλόγου. Επίσης, οι δύο σπουδαίες πολίστριες, Μαρία Καραγιάννη και Κάτια Κυριακάκη τιμήθηκαν για τα ασημένια και χάλκινα μετάλλια σε Ευρωπαϊκά και Παγκόσμια πρωταθλήματα με την Εθνική Κορασίδων, Νεανίδων και Νέων Γυναικών. Ακόμα, βραβεύτηκε η ομάδα Γυναικών για τη 13η συνεχόμενη συμμετοχή της στην Α1, αλλά και το τμήμα Νέων Γυναικών 2022, το οποίο κατέκτησε την 6η θέση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Όμως δεν έλειψαν και τα βαθιά συναισθήματα, με τη συγκίνηση να επικρατεί, όταν σηκώθηκε για να βραβευτεί για την προσφορά του ο μακροβιότερος, μέχρι σήμερα, διατελέσας πρόεδρος του συλλόγου (επί 27 συναπτά έτη), Μανώλης Κουφάκης, όπου άπαντες έδωσαν το πιο δυνατό και διαρκείας χειροκρότημα.

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο εκπρόσωπος του Σεβασμιότατου Μητροπολίτη Ρεθύμνου και Αυλοποτάμου, η Αντιπεριφερειάρχης Ρεθύμνου κα Μ. Λιονή, ο Δήμαρχος Ρεθύμνου κ. Γ. Μαρινάκης, ο επικεφαλής της μείζονος αντιπολίτευσης του Δήμου Ρεθύμνου κ. Θ. Νίνος, η πρόεδρος του Λιμενικού Ταμείου κα Ε. Κουτσαλεδάκη-Καπετανάκη, ο Υπολιμενάρχης του Κεντρικού Λιμεναρχείου Ρεθύμνου και ο εντεταλμένος σύμβουλος Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου κ. Δ. Λαχνιδάκης.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΙ ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΑΤΣΙΛΙΑΝΟΣ
ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ 2020-21-22
Παναγιώτης Κωστάκης

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΡΕΚΟΡ ΠΠ-ΠΚ Α΄ 2019 (3΄56΄΄90)
Κωστάκης Παναγιώτης- Δέσποινα Κωστάκη- Ομαλιανάκης Γιώργος-Σούλα Μιράλμπα

 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2020
ΑΤΟΜΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

  • Σούλα Μιράλμπα
  • Κωστάκης Παναγιώτης
  • Καφφάτος Δημήτρης
  • Γιάννης Κατσιλιάνος

ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

  • 4χ100μ. ελεύθερο Κορασίδων 3ηΘέση: Αμαλία Γαγάνη, Κατερίνα Πετρακάκη, Δέσποινα Κωστάκη, Μιράλμπα Σούλα
  • 4χ100 Ελεύθερο mix Παίδων – Κορασίδων 5ηΘέση: Μιράλμπα Σούλα, Δέσποινα Κωστάκη, Πέτρος Πολάκης, Παναγιώτης Κωστάκης
  • 4χ100 Μικτή Ομαδική mix Παίδων – Κορασίδων 6ηΘέση: Κωστάκη Δέσποινα, Σούλα Μιράλμπα, Πολάκης Πέτρος, Καφφάτος Δημήτρης
  • 4χ200 Ελεύθερο Κορασίδων 7ηΘέση: Γαγάνη Αμαλία – Πετρακάκη Κατερίνα – Κωστάκη Δέσποινα – Σούλα Μιράλμπα

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΟΙΧΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ 2020

  • Σκυτάλη 4×12503η θέση Δέσποινα Κωστάκη-Μιράλμπα Σούλα-Παναγιώτης Κωστάκης-Πέτρος Πολάκης

 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2021
ΑΤΟΜΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

  • Παναγιώτης Κωστάκης
  • Δέσποινα Κωστάκη
  • Κατερίνα Δερεδάκη
  • Πέτρος Πολάκης
  • Δημήτρης Σηφάκης

ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

  • 4χ100μ. Ελεύθερο mixed: 1ηθέση Πρωιμάκης H, Κωστάκης Π., Κωστάκη Δ., Σούλα
  • 4χ100μ. Ελεύθερο Παίδων: 2η θέση Παπαδήμας Σ, Πρωιμάκης Η, Πολάκης Π, Κωστάκης Π.
  • 4χ100μ. Ελεύθερο Κορασίδων: 2η θέση Γαγάνη Α, Κωστάκη Δ., Θεοδωράκη, Σούλα
  • 4χ200μ. Ελεύθερο Παίδων: 3ηθέση Πρωιμάκης, Πολάκης, Πετράκης, Κωστάκης
  • 4χ200μ. Ελεύθερο Κορασίδων: 4ηθέση Κωστάκη Δ., Θεοδωράκη, Γαγάνη, Σούλα
  • 4χ100 Μ.Ο. mixed (Κ-Π): 7η θέση Κωστάκη Δ., Πολάκης Π, Σούλα Μ, Κωστάκης Π.

 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2022
ΑΤΟΜΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

  • Παναγιώτης Κωστάκης
  • Κατερίνα Δερεδάκη
  • Μαρία Γαλανομάτη
  • Γιάννης Σαριδάκης
  • Μελίνα Μανιουδάκη

ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

  • 4χ100μ. Ελεύθερο Εφήβων: 1ηθέση με Άρη Θεσσαλονίκης Παναγιώτης Κωστάκης
  • 4χ100μ. Ελεύθερο Mix Ε-Ν: 3ηθέση με Άρη Θεσσαλονίκης Παναγιώτης Κωστάκης, Δέσποινα Κωστάκη
  • 4χ200μ. Ελεύθερο Εφήβων: 1ηθέση με Άρη Θεσσαλονίκης Παναγιώτης Κωστάκης
  • 4χ100μ. Μ.Ο. Mix Ν-Ε: 4η θέση με Άρη Θεσσαλονίκης Μιράλμπα Σούλα, Δέσποινα Κωστάκη
  • 4χ100μ. Ελεύθερο Νεανίδων: 5ηθέση με Άρη Θεσσαλονίκης Δέσποινα Κωστάκη
  • 4χ100μ. Μ.Ο. ΠΠ Β’: 6ηθέση ΝΟΡ Δ. Φυρφίρης, Π. Δρανδάκης, Μ. Καρυστιανός, Γ. Πολάκης

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ 2022
ΑΤΟΜΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

  • Δημήτρης Σηφάκης:
  • Θεανώ Μοναχού

ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

  • Σκυτάλη 4χ100μ. Mix Διπλά Πέδιλα Παίδων-Κορασίδων: 7η θέση Δ. Σηφάκης, Ο. Βαφειαδάκης, Κ. Δερεδάκη, Θ. Μοναχού

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΤΜΗΜΑΤΑ

  • ΚΙΑΓΙΑΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
  • ΜΠΑΛΑΦΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
  • ΑΝΤΩΝΟΓΙΑΝΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
  • ΜΠΛΥΜΑΚΗ ΣΜΑΡΑΓΔΑ
  • ΜΠΛΥΜΑΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ
  • ΦΥΡΦΙΡΗ ΒΑΣΩ

 MASTERS

  • ΜΠΟΦΙΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
  • ΠΟΛΥΧΡΟΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
  • ΣΠΟΝΤΙΔΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ

 ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ

  • Μαρία Καραγιάννη:
    3η Θέση Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κορασίδων 2019
    2η Θέση Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νεανίδων 2021
    3η Θέση στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων Γυναικών 2022
    2η Θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νεανίδων 2022
  • Κάτια Κυριακάκη
    3η Θέση Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κορασίδων 2019
    2η Θέση Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νεανίδων 2021

A1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ  Ο. ΜΠΑΡΙΩΤΑΚΗΣ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2022
6η ΘΕΣΗ 

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ  Α. ΠΕΖΜΑΤΖΟΓΛΟΥ

  • Καραγιάννη,
  • Ανυφαντάκη
  • Κυριακάκη
  • Μυριοκεφαλιτάκη
  • Τσιουγκρή
  • Συριανόγλου
  • Τσακωνάκη
  • Παναγιωτάκη
  • Λαμπαθάκη
  • Λιμπιτάκη Α.
  • Λιμπιτάκη Ε.
  • Μπιρλιράκη

ΧΟΡΗΓΟΙ

ΑΝΕΚ LINES

ΜΙΝΟΑΝ LINES

ΚΤΕΛ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΧΑΝΙΩΝ                                                               

ΤΑΒΕΡΝΑ ΖΑΜΠΙΑ

ΜΠΑΚΑΛΟΓΑΤΟΣ                                                                                 

STORE 311

JUICY BURGERS                                                                                     

CASA DI HARIS

ΠΡΟΠΥΛΑΙΑ                                                                                            

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΓΑΛΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΕΛ. ΔΕΡΕΔΑΚΗ

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ                                                                                       

ΠΑΝΑΓΡΟΤΙΚΗ ΣΥΡΙΑΝΟΓΛΟΥ

ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΗ Α. ΜΑΚΡΥΜΑΝΩΛΑΚΗ                                                                                                                          

ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΗ DLS

ΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΙΟ GOGO΄S                                                                    

ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΙΚΗ ΜΕΤΑΛΛΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΚΕΡΙΩΝ ΜΕΛΙΣΣΑ                                                          

MARINE 360

ΜΟΤΟΔΡΟΜΙΟ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ                                                          

ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΥΠΟΠΟΙΗΣΗΣ ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ

ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ ΜΕΣΑ Σ’ΟΛΑ                                                    

ΠΑΙΔΙΚΑ ΡΟΥΧΑ ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΕΙΟ ΜΑΤΘΑΙΟΥΔΑΚΗΣ                                               

ΧΡΥΣΟΧΟΕΙΟ ΓΑΛΕΡΟΥ

ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΟ ΣΚΑΡΤΣΙΛΑΚΗΣ                                                

AUTOWAY

FRAOULES                                                                                               

BARBQ

ΒΑΡΟΥΧΑΣ GROUP                                                                              

KOKOO BRUNCH

ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗΣ ΑΕ                                                                                 

HEAVEN OF BRANDS

INTERBETON                                                                                          

DSV GLOBAL TRANSPORT & LOGISTICS

Σχόλια
Advertisement

Περισσότερα Κολυμβηση