fbpx
Ακολουθήστε μας

ΝΟΡ ΥΠΟΔOΜΕΣ

Το Σάββατο ξεκινά η Β’ φάση για τους Παίδες του ΝΟΡ

Το ερχόμενο Σάββατο 15 Ιανουαρίου θα ξεκινήσει η αγωνιστική δράση για τη Β’ φάση του πρωταθλήματος Παίδων, στον Όμιλο Κρήτης. Ανάμεσα στις 4 ομάδες που θα διεκδικήσουν την πρόκριση και ο Ναυτικός Όμιλος Ρεθύμνου, ο οποίος είχε δείξει πολύ καλό πρόσωπο στην α’ φάση της διοργάνωσης.

Οι νεαροί Ρεθυμνιώτες θα βρεθούν στο κολυμβητήριο των Χανίων, όπου το Σάββατο θα ξεκινήσουν τις υποχρεώσεις τους απέναντι στον ΝΟ Χανίων, ενώ την Κυριακή (16/1) θα αντιμετωπίσουν τον ΟΦΗ και την Ακαδημία Ηρακλείου. Μονάχα οι 2 πρώτοι της βαθμολογίας θα πάρουν το «εισιτήριο» για την Γ’ φάση (8-10/4), ενώ στους Ομίλους των 5 ομάδων θα δοθούν 3 «εισιτήρια».

Να υπενθυμίσουμε ότι η Ρεθυμνιώτικη ομάδα μέτρησε 2 νίκες σε 4 αγώνες, στην α’ φάση, κερδίζοντας Ακαδημία Ηρακλείου και ΝΟΑΝ, ενώ είχε ηττηθεί στις λεπτομέρειες (9-11) από τον ΟΦΗ.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
(Κολ. Χανίων)
Σάββατο 15 Ιανουαρίου
1η αγωνιστική
18.00 ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου
19.15 ΟΦΗ – Ακαδημία Ηρακλείου
Κυριακή 16 Ιανουαρίου
2η αγωνιστική
10.30 ΝΟ Χανίων – Ακαδημία Ηρ.
11.45 ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ
3η αγωνιστική
17.00 Ακαδημία Ηρ. – ΝΟ Ρεθύμνου
18.15 ΟΦΗ – ΝΟ Χανίων

ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ ΤΗΣ Β’ ΦΑΣΗΣ
Α’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικά Ηλιούπολης, Παλαιού Φαλήρου, Αλίμου): ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, Παναθηναϊκός, ΓΣ Ηλιούπολης, Υδραϊκός, Άρης Νίκαιας.
Σημείωση: Τα παιχνίδια του ΑΟ Παλαιού Φαλήρου και Άρη Νίκαιας, αναβάλλονται.
Β’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό Χαϊδαρίου): ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΟ Χίου, ΝΟ Καλαμακίου.
Γ’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικά Γέρακα, Ηλιούπολης): Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Γέρακα, Νηρέας Χαλανδρίου, Απόλλων Σμύρνης.
Δ’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό Περιστερίου): ΣΚ Ροή, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός Νίκαιας, Μίλων.
Ε’ Όμιλος Αττικής (Δημοτικό Νέας Σμύρνης): ΝΟ Βουλιαγμένης, Ηλυσιακός, Πανιώνιος, ΑΟ Πετρούπολης.
Όμιλος Πατρών («Αντώνης Πεπανός»): ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΑΟ Κέρκυρας.
Όμιλος Κρήτης (Εθνικό Χανίων): ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, Ακαδημία Ηρακλείου.
Όμιλος Λάρισας (Εθνικό Λάρισας): ΝΟ Λάρισας, ΟΕΑΝΑ Βόλου, ΟΥΚ Βόλου.
Όμιλος Θεσσαλονίκης (Ποσειδώνιο): ΠΑΣ Φοίβος, ΠΑΟΚ, ΣΑΠΚ Νεάπολης, ΟΦΘ.
Όμιλος Καβάλας (Δημοτικό Καβάλας): ΟΘΑ Καβάλας, Πανσερραϊκός, Άρης Θεσσαλονίκης, ΧΑΝΘ.

Σχόλια
Advertisement

Περισσότερα ΝΟΡ ΥΠΟΔOΜΕΣ