fbpx
Ακολουθήστε μας

ΝΟΡ A1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Απέναντι σε Εθνικό εκτός η πρεμιέρα – Με Περιστέρι εντός στην 2η αγωνιστική ο ΝΟΡ

Πριν από λίγο ολοκληρώθηκε η κλήρωση της Α1 πόλο Γυναικών, όπου θα συμμετάσχει για ακόμα μία σεζόν ο Ναυτικός Όμιλος Ρεθύμνου.

Η πρεμιέρα (8/10) θα βρει τη Ρεθυμνιώτικη ομάδα στον Πειραιά απέναντι στον Εθνικό, ενώ την 2η αγωνιστική θα παίξει το πρώτη της εντός έδρας ματς και μάλιστα απέναντι στη «νεοφώτιστη» ομάδα του Περιστερίου (15/10).

Να σημειώσουμε ότι το πρωτάθλημα θα αρχίσει στις 8 Οκτωβρίου, όπως κι αυτό των ανδρών, με την πρώτη φάση να διεξάγεται με το κλασικό σύστημα 2 γύρων και στη συνέχεια θα πραγματοποιηθούν πλέι οφ (θέσεις 1-6) και πλέι άουτ (θέσεις 9-12),  όπου 2 ομάδες θα υποβιβαστούν (11η και 12η).

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ Α1 ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2022-23
1η αγωνιστική (8/10) – 12η (14/1)
Γλυφάδα – Βουλιαγμένη
Περιστέρι – Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ – Άλιμος ΝΑΣ
Εθνικός – ΝΟ Ρεθύμνου
ΝΟ Λάρισας – Πανιώνιος
ΝΕ Πατρών – ΑΕΚ

2η αγωνιστική (15/10) – 13η (21/1)
Γλυφάδα – ΠΑΟΚ
Βουλιαγμένη – ΑΕΚ
Πανιώνιος – ΝΕ Πατρών
Ολυμπιακός – Λάρισα
ΝΟ Ρεθύμνου – Περιστέρι
Άλιμος – Εθνικός

3η αγωνιστική (22/10) – 14η (28/1)
ΝΕ Πατρών – Ολυμπιακός
ΑΕΚ – Πανιώνιος
ΠΑΟΚ – Βουλιαγμένη
Εθνικός – Γλυφάδα
Περιστέρι – Άλιμος
Λάρισα – ΝΟ Ρεθύμνου

4η αγωνιστική (29/10) – 15η (11/2)
Άλιμος – Λάρισα
Γλυφάδα – Περιστέρι
ΠΑΟΚ – Εθνικός
Βουλιαγμένη – Πανιώνιος
Ολυμπιακός – ΑΕΚ
ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΕ Πατρών

5η αγωνιστική (5/11) – 16η (18/2)
ΝΕ Πατρών – Άλιμος
ΑΕΚ – ΝΟ Ρεθύμνου
Πανιώνιος – Ολυμπιακός
Εθνικός – Βουλιαγμένη
Περιστέρι – ΠΑΟΚ
Λάρισα – Γλυφάδα

6η αγωνιστική (12/11) – 17η (25/2)
Άλιμος – ΑΕΚ
Γλυφάδα – ΝΕ Πατρών
ΠΑΟΚ – Λάρισα
Εθνικός – Περιστέρι
Βουλιαγμένη – Ολυμπιακός
ΝΟ Ρεθύμνου – Πανιώνιος

7η αγωνιστική (19/11) – 18η (4/3)
Λάρισα – Εθνικός
ΝΕ Πατρών – ΠΑΟΚ
ΑΕΚ – Γλυφάδα
Πανιώνιος – Άλιμος
Ολυμπιακός – ΝΟ Ρεθύμνου
Περιστέρι – Βουλιαγμένη

8η αγωνιστική (3/12) – 19η (18/3)
Βουλιαγμένη – ΝΟ Ρεθύμνου
Άλιμος – Ολυμπιακός
Γλυφάδα – Πανιώνιος
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ
Εθνικός – ΝΕ Πατρών
Περιστέρι – Λάρισα

9η αγωνιστική (10/12) – 20ή (25/3)
ΝΟ Ρεθύμνου – Άλιμος
Λάρισα – Βουλιαγμένη
ΝΕ Πατρών – Περιστέρι
ΑΕΚ – Εθνικός
Πανιώνιος – ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός – Γλυφάδα

10η αγωνιστική (17/12) – 21η (1/4)
Περιστέρι – ΑΕΚ
Λάρισα – ΝΕ Πατρών
Βουλιαγμένη – Άλιμος
Γλυφάδα – ΝΟ Ρεθύμνου
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός
Εθνικός – Πανιώνιος

11η αγωνιστική (7/1) – 22η (12/4)
Ολυμπιακός – Εθνικός
ΝΟ Ρεθύμνου – ΠΑΟΚ
Άλιμος – Γλυφάδα
ΝΕ Πατρών – Βουλιαγμένη
ΑΕΚ – Λάρισα
Πανιώνιος – Περιστέρι

Σχόλια
Advertisement

Περισσότερα ΝΟΡ A1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ